Eliminišite Ešerihiju lekovima koje nam je podarila priroda

Bakterija Ešerihija koli zvuči kao zastrašujuća bolest, ali isto tako to može i biti. Ali, u stvarnosti, istina je da je Ešerihija koli uobičajena bakterija koja se nalazi u crevima ljudi i drugih životinja.

Prirodni lekovi za Ešerihiju koli postoje i mogu se efikasno koristiti protiv ove bakterija. Prirodni lekovi deluju, a u nastavku teksta dajemo vam neke od opcija i kako da ih primenite u tretmanu Ešerihije.

Peršun za Ešerihiju

Već vekovima se koristi peršun kao efektan lek protiv bolesti urinarnog trakta. Čisti organizam od štetnih bakterija i podstiče veću produkciju urina, radi njihovog izbacivanja iz tela. Koriste se i list i koren peršuna u svrhu lečenja bakterije Ešerihije koli.

Ovi delovi biljke se mogu uzimati podjednako u svežem ili sušenom obliku, a sušenjem peršuna se ne gube njegove najvažnije hranljive materije. Važno je napomenut da peršun sprečava vraćanje ešerihije u telo.

U blender stavite 250g peršuna, 250g limuna sa korom, 250g meda i 2dl maslinovog ulja. Izmiksujte sve sastojke. Dobijenu kašastu masu sipajte u tele, koje ćete čuvati u frižideru. Uzimajte po jednu supenu kašiku ujutru i uveče pre obroka.

Ulje čajnog drveta za Ešerihiju

Ovo je moćno esencijalno ulje, koje se koristi u razne svrhe i za tretiranje različitih oboljenja. Među njima je i delovanje ešerihije.

Ulje čajnog drveta se dobro pokazalo i kod lečenja gljivičnih infekcija, npr. gljivica na noktima. Bolji je antiseptik od alkohola. Potražite čisto i kvalitetno ulje u prodavnicama zdrave hrane.

U 200 ml 91-procentnog alkohola dodajte 30g smole propolisa. Promućkati i ostaviti na tamnom mestu da stoji deset dana. Polako odliti i dodati 30 kapi ulja čajnog drveta. Svako jutro i veče popiti 15 kapi smeše, sa malo šećera ili meda.

Semenke dinje za Ešerihiju

U medicinske svrhe, koriste se koren, pulpa i seme dinje. Unos semenki dinje rešiće Vas uporne i opasne ešerihije. Uspešno će zaštititi Vaš urinarni trakt i od uticaja drugih vrsta slobodnih radikala.

Semenke dinje blagotvorno deluju i na kardiovaskularni sistem i usporavaju process starenja. Podstiču smanjenje suvišne telesne težine.

Jednom dnevno, uzmite supenu kašiku mlevenih i osušenih semenki dinje sa 200ml vode. Tretman primenjujte 21 dan.

Divlji origano za Ešerihiju

Nije tajna da je origano popularan začin kod pripreme mnogih jela. Međutim, on je i odličan prirodni antibiotik, koji zaustavlja širenje i delovanje bakterie Escherichia Coli. Neverovatne terapeutske efekte pruža konkretno ulje napravljeno od divljeg origana.

Ubija bakterije jednako dobro kao medikamenti, a nema nikakva neželjena dejstva. Pored ešerihije i njoj srodnih bakterija, divlji origano eliminiše i viruse i leči gljivična oboljenja.

Koristite ulje od divljeg origana deset dana u toku jednog meseca. Tri puta po dve kapi dnevno unosite oralno, nakon obroka, i to pomešano sa još nekim jestivim uljem, poput maslinovog ili lanenog ulja.

Kurkuma za Ešerihiju

Postoje mnogi razlozi zbog kojih kurkuma predstavlja smrt za štetne bakterije. Poznata je po svojoj antibakterijskoj aktivnosti, potpuno uklanjajući ešerihiju iz tela. Sprečava njeno dalje razmnožavanje i širenje po ostalim delovima organizma.

Smanjuje upalu bubrega i bešike. Kurkuma igra i značajnu ulogu u jačanju imunološkog sistema.

Pomešajte isceđen sok od pola limuna, pola kašičice kurkume, pola kašičice organskog meda, prstohvat cimeta i 200ml tople vode. Pijte ovaj eliksir svako jutro po jednu šolju.

Podeli